Dwoje mężczyzn w wieku 37 lat zatrzymanych pod zarzutem przestępstwa rabunkowego przeciwko pracownikowi dostawy jedzenia na warszawskich Bielanach

Dwoje mężczyzn w wieku 37 lat zatrzymanych pod zarzutem przestępstwa rabunkowego przeciwko pracownikowi dostawy jedzenia na warszawskich Bielanach

Na terenie warszawskich Bielan funkcjonariusze policji udaremnili działalność dwóch podejrzanych o wielokrotne przestępstwa. Mężczyźni, obaj w wieku 37 lat, zostali zatrzymani pod zarzutem brutalnego napadu i rabunku na pracownika firmy dostarczającej jedzenie. Zostali oskarżeni o pobicie ofiary i kradzież jej dobytku, co może skutkować karą pozbawienia wolności do pięciu lat.

Niedawno doszło do incydentu w osiedlu przy ulicy Dantego. Pracownik dostawy jedzenia padł ofiarą ataku ze strony dwóch nieznajomych. Napastnicy rzucili w niego butelką oraz go uderzyli, po czym odebrali mu kask oraz klucze do pojazdu. Na szczęście, butelka nie trafiła w cel, a poszkodowany zdołał uciec i poprosić znajomego o pomoc, który zaalarmował odpowiednie służby. Informacje te potwierdziła podinspektor Elwira Kozłowska, odpowiedzialna za kontakty z mediami na Bielanach.

Funkcjonariusze Komendy na Bielanach, powiadomieni o incydencie, niezwłocznie rozpoczęli działania mające na celu wytropienie sprawców. Dzięki dokładnemu rysopisowi dostarczonemu przez pokrzywdzonego, udało się szybko zidentyfikować osobę jednego z napastników, a także miejsce jego pobytu. Następnie, zidentyfikowano drugiego mężczyznę. Kilka godzin po zgłoszeniu incydentu obaj podejrzani zostali aresztowani – poinformowała policjantka.

Zatrzymani 37-latkowie zostali przewiezieni do policyjnej celi. Po przesłuchaniu w Prokuraturze Rejonowej Żoliborz, postawiono im zarzut wykonania rozboju mniejszej wagi. Wobec obu zastosowano policyjny dozór. Możliwe, że grozi im pięcioletnia kara pozbawienia wolności – podsumowała swoje wyjaśnienia podinspektor Kozłowska.