Ciekawe trasy nordic walking w okolicach Sulejówka. Gotowy plan na majówkę 2023!

Ciekawe trasy nordic walking w okolicach Sulejówka. Gotowy plan na majówkę 2023!

Niedaleko Sulejówka jest wiele bardzo ciekawych tras nordic walking, idealnych zarówno dla początkujących jak i dla nieco bardziej zaawansowanych sportowców. Sprawdź, gdzie w okolicach można wybrać się na dotleniający spacer z kijkami!

Niezbyt dobrze znanym, ale ciekawym miejscem na spacer nordic walking jest cmentarz Choleryczny. Znajduje się na granicy Targówka i Pragi Północ. Co ważne, wstęp na jego teren jest nielegalny, ale można obejść go dookoła. Licząc z Sulejówka, trasa wynosi 8 kilometrów, z minimalnymi podejściami i zejściami. Czas marszu, w zależności od kondycji, wynosi około dwie i pół godziny.

Inna propozycja, to spacer nad Wisłą. Chociaż nie jest to wymagająca trasa, to jednak wynosi prawie dwadzieścia kilometrów. Z dowolnego punktu w Sulejówku wybieramy się nad brzeg Wisły i podążamy jej brzegiem. Warto dodać, że w sezonie letnim kursuje tamtędy prom, którym warto przepłynąć, dla samej radości z pływania. Ścieżki momentami wymagają przedzierania się przez wysokie pokrzywy i chaszcze.