Ciekawe miejsce na mapie chrześcijańskiej młodzieży: Dom Baza Młodych KSM!

Ciekawe miejsce na mapie chrześcijańskiej młodzieży: Dom Baza Młodych KSM!

Przestrzeń dla młodzieży z całej Polski, która będzie wspierać zarówno współpracę jak i integrację. Pod takim właśnie hasłem w połowie grudnia 2023 roku, uroczyście otworzono Dom Baza Młodych KSM.

Wszystko rozpoczęło się od dofinansowania w ramach konkursu ogłoszonego przez Instytut Dziedzictwa Myśli Narodowej – Fundusz Patriotyczny. Dzięki temu można było kupić dom będący przestrzenią dla spotkania młodzieży z całej Polski. Takie miejsce właśnie rozpoczęło swoją działalność w Sulejówku.

Jak wspomniał po uroczystym przecięciu wstęgi, biskup Adam Baba, Deekgat KEP ds. KSM, chrześcijaństwo i wartości jakie ze sobą niesie, zamknięte jedynie w kościele, nie przyniesie pozytywnych zmian. Stąd właśnie pomysł aby budować nowe relacje przy pomocy takich miejsc jak Dom Baza Młodych KSM.

Misja całego przedsięwzięcia jest prosta : otwórzmy się na siebie nawzajem, poprzez szkolenia, budowanie relacji oraz wspieranie działań społecznych, w tym wolontariatu. Więcej o Dom Baza Młodych poczytasz na ich oficjalnej stronie internetowej.