Ciekawe miejsca na Pomorzu

Ciekawe miejsca na Pomorzu

Pomorze kojarzy nam się głównie z plażami, kąpielami oraz opalaniem się. Latem skupiamy się głównie na tych aktywnościach, jednak również podczas pozostałych pór roku jest tu co robić. Poza tym, nawet latem pogoda może spłatać nam figla i z kąpieli morskich, czy też słonecznych może nic nie wyjść. Warto więc mieć jakąś alternatywę na wypadek gdybyśmy musieli zmienić plany. Możemy w tym celu jeszcze przed wyjazdem zorientować się jakie są najciekawsze miejsca na Pomorzu i jakie atrakcje mogą nam zapewnić. Dzięki temu uda nam się wybrać miejsce, które oferuje nie tylko plaże, ale także inne możliwości spędzania wolnego czasu.

Atrakcje na Pomorzu

Atrakcji jest w tym regionie Polski bardzo dużo, jednak chcemy skupić się na tych, które cieszą się największym zainteresowaniem i przyciągają wiele osób. Są to miejsca naprawdę godne polecenia, w których z pewnością spędzimy miło czas. Jednym z dobrych wyborów będzie z pewnością Trójmiasto. Znajdziemy w nim sporo zabytków oraz miejsc wartych odwiedzenia. Na plus przemawia fakt, że miasta położone są bardzo blisko siebie, co z pewnością ułatwia ich zwiedzanie. Poza tym, znajdziemy tutaj wiele kawiarni i restauracji, do których możemy udać się po całym dniu plażowania, żeby zjeść coś naprawdę smacznego. Jeśli chodzi o miasta, stosunkowo niedaleko znajduje się również Malbork, w którym możemy podziwiać oraz zwiedzać zamek krzyżacki.

Atrakcje w naturze

Nie każdemu jednak przypadną do gustu atrakcje związane typowo ze zwiedzaniem, czy przebywaniem w mieście. Wiele osób woli przebywać na łonie natury. Również dla tych z nas, którzy preferują taki sposób wypoczynku, istnieje wiele ciekawych opcji. Jedną z nich może być park dinozaurów w Łebie. Jest to ciekawe miejsce, gdzie zarówno dzieci, jak i rodzice mogą niejako przenieść się w czasie do epoki kiedy po ziemi chodziły dinozaury. Inne ciekawe miejsce to Słowiński Park Narodowy oraz znajdujące się na jego terenie ruchome wydmy. Jest to miejsce, które zasługuje na odwiedzenie jeśli tylko jesteśmy na Pomorzu. W okolicach Gdańska znajdziemy również Mini Zoo, które będzie ciekawą atrakcją szczególnie dla tych najmłodszych. Całe zoo jest interaktywne, co oznacza, że dzieci mogą pogłaskać czy przytulić zwierzęta takie jak alpaki, kucyki, czy inne, a także je nakarmić.