„Chodź na scenę!”, czyli Przegląd Teatrów Amatorskich w Sulejówku

„Chodź na scenę!”, czyli Przegląd Teatrów Amatorskich w Sulejówku
Już w najbliższy weekend (15-17 października) w Mińsku Mazowieckim odbędzie się bardzo ciekawe wydarzenie dla miłośników teatru. W akcji organizowanej przez Lokalną Organizację Turystyczną Ziemi Mińskiej i Powiat Miński w formie konkursu udział wezmą aktorzy-amatorzy , zarówno dzieci i młodzież, jak również dorośli.
Głównym celem nadchodzącego wydarzenia jest przedstawienie umiejętności i repertuary poszczególnych grup większemu gronu odbiorców. Lokalna Organizacja Turystyczna Ziemi Mińskiej planuje również w ten sposób zachęcić innych do aktywnego działania w swoich lokalnych grupach teatralnych, a co za tym idzie rozwijania umiejętności i talentów.

Zasady organizacji konkursu

Konkurs będzie rozstrzygany przez jury, w skład którego wejdą profesjonalni aktorzy, a także przedstawiciel starostwa powiatowego w Mińsku Mazowieckim. To od ich decyzji będzie zależało, kto okaże się zwycięzcą i kto otrzyma nagrody. Wydarzenie będzie transmitowane na żywo na profilu na Facebooku Lokalnej Organizacji Turystycznej Ziemi Mińskiej.
Ci, którzy będą chcieli obejrzeć zmagania na żywo będą mieli taką możliwość, bowiem wstęp jest darmowy. Wydarzenie odbędzie się w Miejskim Domu Kultury w Mińsku Mazowieckim przy ulicy Warszawskiej 173.

Harmonogram konkursu

Piątek (dzieci i młodzież)
  • 9:30 – rozpoczęcie i przywitanie uczestników
  • 9:45 – 13:30 – występy sześciu grup teatralnych
  • 13:30 – 14:15 – obrady jury i ogłoszenie wyników
Sobota (dorośli)
  • 16:00 – rozpoczęcie i przywitanie uczestników
  • 16:15 – 17:30 – występy trzech grup teatralnych
  • 17:30 – 18:00 – obrady jury i ogłoszenie wyników
Niedziela (występy finalistów)
  • 16:00 – 18:00 – występy wyróżnionych grup aktorskich i wręczenie nagród