Brak ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych pomimo trudnych warunków pogodowych

Brak ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych pomimo trudnych warunków pogodowych

Pomimo deszczowej aury, która 29 sierpnia panowała w wielu rejonach Polski, wpływając na stan dróg oraz samopoczucie kierujących, funkcjonariusze policji nie odnotowali nawet jednego przypadku śmiertelnego. Informacje te przekazał do publicznej wiadomości nadkomisarz Robert Opas z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji (KGP). Zaznaczył on dodatkowo, że obserwuje się stopniowy spadek liczby zdarzeń drogowych, jak również ich tragicznych skutków.

Według statystyk zgromadzonych przez Komendę Główną Policji, tego dnia na terenie całego kraju miało miejsce 54 wypadków drogowych. W wyniku tych zdarzeń, łącznie 62 osoby odniosły obrażenia. Co jednak warto podkreślić, mimo trudnych warunków atmosferycznych panujących w różnych częściach kraju, żadne z nich nie okazało się śmiertelne.

Nadkomisarz Robert Opas z Biura Ruchu Drogowego KGP podkreślił wyjątkowość takiej sytuacji. „Takie dni, kiedy na polskich drogach nie dochodzi do tragedii, są niestety rzadkością. Dlatego warto zwrócić uwagę na tak istotny fakt” – powiedział.