Atrakcje dla dzieci w okolicach Sulejówka i Warszawy

Atrakcje dla dzieci w okolicach Sulejówka i Warszawy

Długie letnie dni to czas, kiedy dzieciom należy zapewnić rozrywkę. Jako rodzice nie możemy spędzić z nimi całych 2 miesięcy wakacji, jednak weekendy, czy urlop są dobrym momentem, aby spędzić wspólnie czas. Przed nami także długi weekend, który zaczyna się dzisiaj, można go więc wykorzystać w ciekawy sposób zapewniając dzieciom rozrywkę w różnej formie. Przyjrzyjmy się atrakcjom z jakich możemy skorzystać w Sulejówku, Warszawie oraz najbliższych okolicach.

Parki rozrywki dla całej rodziny

Jedną z najlepszych opcji jest wycieczka do parku rozrywki. Atrakcje są w nim przygotowane zazwyczaj tematycznie. Nawet w parkach rozrywki przeznaczonych głównie dla dzieci, dobrze będzie się bawić cała rodzina. Jednym z takich miejsc jest położony w Zalesiu Górnym park rozrywki „Dzielnica filmowa”. Tematyką są tutaj filmy sci-fi i fantastyka, a także filmy akcji. W takiej scenerii będą się dobrze bawić nieco starsze dzieci, a także dorośli. Kolejna propozycja, tym razem również dla mniejszych dzieci to Farma Iluzji w Mościskach. Znajdziemy tutaj wielkie meble ustawione na powietrzu, na które można się wdrapać i zrobić ciekawe zdjęcia. Można również skorzystać z innych dostępnych na miejscu atrakcji.

Atrakcje dla dzieci i nie tylko

Chyba każdy z nas pamięta z czasów swojego dzieciństwa Pszczółkę Maję. To na jej cześć powstał w Góraszce Majaland, czyli tematyczny park rozrywki poświęcony tej właśnie bajce. Chociaż atrakcje są przewidziane głównie dla dzieci, to sam klimat parku z pewnością przypadnie do gustu również dorosłym. To przecież właśnie my najlepiej znamy tę bajkę i jej bohaterkę. Pepeland to park rozrywki położony w Nowym Dziekanowie. Wyróżnia go jego styl, który niczym nie upodabnia się do nowoczesnych parków rozrywki. Możemy się tu niejako przenieść w czasie i przypomnieć sobie stare lunaparki z ich atrakcjami. To oczywiście tylko niektóre z propozycji na spędzenie wolnego czasu w okolicach Warszawy i Sulejówka, gdyż znajdziemy ich o wiele wiele więcej.