3 powody aby przyjechać do Sulejówka. Powtórzysz sobie historię Polski!

3 powody aby przyjechać do Sulejówka. Powtórzysz sobie historię Polski!

Sulejówek to małe miasto, położone około 20 kilometrów od Warszawy. Warto tu przyjechać na jeden dzień albo i na cały weekend, aby poznać fascynującą historię tego miejsca. Oto 3 powody, dzięki którym przekonasz się do Sulejówka!

Pierwszy z nich to osoba Józefa Piłsudskiego. To właśnie w Sulejówku w 1923 mieszkał Józef Piłsudski. W czasach PRL willa „Milusin” była przerobiona na przedszkole, jednak po 1989 roku przejęła je Fundacja Rodziny Józefa Piłsudskiego, zakładając tam Muzeum Józefa Piłsudskiego. Zobaczysz tam wiele eksponatów związanych z życiem Naczelnego Wodza Rzeczypospolitej.

Kolejnym powodem jest dworek „Siedziba” Moaczewskich. Świeżo po remoncie, przyciąga nie tylko swoim wyglądem, ale i historiami, jakie możemy poznać podczas jego zwiedzania. Z pewnością nikt nie wyjdzie stamtąd znudzony.

Park Glinianki to ostatnia już propozycja spędzenia wolnego czasu w Sulejówku. Powstał on na terenie dawnych miejsc wydobycia gliny i cegielni. Kiedy przestały one działać, zalano je wodą tworząc sztuczne akweny wodne. Ten park miejski jest wciąż rozbudowywany.